Сир не тільки має гострий смак і тягнеться, як справжній, але й багатий вітаміном В12.
Одна 28-грамова порція сиру містить подвійну щоденну рекомендовану норму споживання В12
Його виготовили на основі альтернативного молока Sophie’s BioNutrients, створеного з мікроводоростей, які вирощують у власних біореакторах.
У якості поживного середовища для росту мікроводоростей біореактори сінгапурського стартапу використовують місцеві харчові відходи.
Частіше всього це окара — побічний продукт виробництва тофу, патока з цукрових заводів і відпрацьоване зерно пивоварень.
Після збирання мікроводоростей їх перетворюють на білкове борошно нейтрального кольору, з якого потім виготовляють альтернативні молочні і м’ясні продукти.
Останню розробку представили у двох варіантах. Перший — імітує напівтвердий чеддер, який можна різати чи терти, він гарно плавиться. Другий — веганська сирна паста.
«На сьогодні більшість рослинних сирів роблять на основі горіхів або сої, що робить їх використання обмеженим чи неможливим для людей, які страждають алергією», — пояснює Юджин Ванг, генеральний директор Sophie’s BioNutrients.
Сир з мікроводоростей не містить алергенів та має вищий вміст білка, ніж більшість доступних безмолочних альтернатив, додав він.
А тим часом, індонезійський стартап Green Rebel презентував веганський чеддер з картоплі та рису.
Джерело: Green Queen