Ключовою частиною виробництва морепродуктів є здатність виявляти диметиламін та аміак, які є показниками «псування». Сучасні стандарти ідентифікації свіжості риби займають від чотирьох годин і не завжди застосовуються.
Зважаючи на це, група китайських вчених, на чолі з Тао Ченом створили матеріал на основі гідрогелю за прикладом структури шкіри хамелеона пантери.
Флуоресцентні матеріали гідрогелю розміщені таким чином, що кожен колір має свій шар.
В основі м’якої синтетичної «тканини» знаходиться червоний шар, він є незмінним. Середній синій шар вимірює температуру морепродуктів, а зовнішній зелений — кислотність та рівень аміаку.
Гідрогель змінює колір у присутності аміаку або при нагріванні
За температури 20ºС матеріал має фіолетовий або червоний колір. Зелений відтінок проявляється, коли присутній аміак, а синій — при підвищенні температури.
На кінцях спектру риба є небезпечною для їжі
На сьогодні існують методи, що об’єднують показники температури та аміаку, проте вони є менш точними.
Такий спосіб допоможе рибалкам «на місці» визначати свіжість морепродуктів і запобігати псуванню значної кількості риби, тим самим зменшивши кількість відходів.
Китай оголосив «війну харчовим відходам» ще минулого року, що передбачає обмеження кількості їжі для замовлень в ресторані та заборону відео про переїдання.
Наразі дослідники працюють над новим проєктом, щоб визначити свіжість головоногих молюсків. У новій версії є електричний стимул.
Джерело: The Spoon