Червоний сир має назву Мурсія аль Віно. Щоб отримати необхідний колір, смак та букет аромату, протягом визрівання сир двічі занурюють у червоне вино.
«Крафтові сири – це ціла наука!», – говорять засновники екоферми
Всі сири вони готують власноруч за французькою, швейцарською і італійською рецептурами. Але, як і всі сировари, мають свої секрети приготування.
«Від молока до готового визрілого сиру – шлях не простий. Всі сири різні, навіть зроблені за одним самим рецептом», – кажуть на екофермі.
Ідея створення маленької сімейної ферми eKoZa виникла у місцевої родини з великого бажання забезпечити себе натуральними продуктами. Місцем для втілення стала хата діда в мальовничому місці в Коростенському районі, на березі річки Вуж. «Старі сараї, де наш дід тримав свиней і кролів переробили під загони для кіз, а колишню лазню – під сироварню», – згадують засновники.
Так як виготовлення сиру починається з молока, вони підібрали ідеальну породу – зааненську.
Кози зааненської породи – молочні чемпіони. Вони мають високу плодовитість і молочність. А саме молоко не має специфічного козиного запаху.
Вартість сирів eKoZa різниться залежно від виду. Приміром, 250 грамів козиної бринзи можна замовити за 100 грн, Мурсія аль Віно у вигляді сердець – 150 грн за 200 грамів.
Нагадаємо, із молока нубійських кіз на Поліссі варять рожевий сир.