«Південна Африка страждає від недоїдання. Діти відстають у рості та голодують. Багато людей страждає від виснаження, недобору ваги та дефіциту мікроелементів. Клітинне м’ясо може забезпечити деякі базові потреби в поживних речовинах і є ефективним джерелом харчування», — говорить Пол Бартелс, генеральний директор Mogale Meat.
Клітинне м’ясо африканської антилопи нежирне та більш здорове порівняно з м’ясом домашньої худоби
Паралельно компанія має ціль зберегти багаті заповідники та спадщину дикої природи Африки.
Виробництво клітинного м’яса — багатоступінчастий процес, що передбачає виділення клітинної лінії м’яса антилоп, створення стартової культури, вирощування клітин та їх диференціацію.
Під час засівання клітин клітин перевірятимуть і відбиратимуть. На стадії росту клітини реплікуються у зростаючому масштабі. Стадія диференціації передбачає збирання «урожаю» та формування м’ясних продуктів.
«За той короткий час нам вдалося виробити та кріоконсервувати 500 культур клітин з п’яти видів антилоп та великої рогатої худоби», — каже Бартельс.
Ці колекції перевіряються для відбору клітин, які будуть додані на наступному етапі розвитку — вирощуванні у настільних біореакторах.
У компанії вважають, що таке м’ясо навіть корисніше, ніж м’ясо справжньої антилопи. «Через транспортування на бійню тварина перебуває у стресі, що відображається на якості м’яса. Додайте до цього надмірну кількість антибіотиків та гормонів росту», — пояснює генеральний директор Mogale Meat.
Нагадаємо, на вирощуванні лабораторного м’яса можна заробити майже $3 млрд.
Джерела: FoodIngredientsFirst, Mogale Meat