Процес полягає у виробництві недиференційованих кавових клітин (біомаси) у біореакторах. Далі клітини збирають і сушать.
Після аналізу біомаси був розроблений процес обжарювання і нова лабораторна кава була остаточно оцінена сенсорною панеллю VTT.
Перші зразки культивованої кави мають такий же смак і запах, як звичайна кава
«З точки зору запаху та смаку наша спеціально розроблена сенсорна панель та аналітична експертиза виявили, що профіль заварювання подібний до звичайної кави», — пояснює Хайко Рішер, керівник дослідницької групи.
Хоча технічно весь виробничий процес базується на існуючих і усталених технологіях, наразі весь кавовий матеріал, вироблений в лабораторних умовах є експериментальною їжею.
Для комерціалізації лабораторної кави у Європі спочатку мають затвердити продукт як нову їжу, а в Сполучених Штатах дозвіл має видати Управління з продовольства і медикаментів США (FDA).
Однак Рішер сподівається, що продукт незабаром надійде на ринок. Він підрахував, що його команді залишилося лише чотири роки до збільшення виробництва та отримання відповідного регуляторного дозволу.
Розвиваючи питання екологічності кавової промисловості, нагадаємо, що німці створили перший у світі годинник з кави, який не лише додає власнику вишуканості та шарму, а й дозволить зменшити кількість відходів.
Джерело: Food Business Africa, VTT Research