Таким чином, обсяг фінансування Compound Foods від старту діяльності склав $5,3 млн.
В інноваційну каву вклалися Lowercarbon Capital, SVLC, Collaborative Fund, Maple VC, Petri Bio та інші інвестори.
Замість вирощування та збирання кавових зерен, Compound застосовує синтетичну біологію, щоб відтворити «каву» на молекулярному рівні.
Compound застосовує синтетичну біологію, щоб відтворити «каву» на молекулярному рівні
Марісель Саєнс, засновниця і генеральний директор стартапу, не ділиться деталями технології. Проте акцентує, що процес виробництва потребує набагато менше води у порівнянні з традиційним напоєм (щоб отримати чашку кави, на весь процес, починаючи від вирощування, йде 140 літрів води).
Compound – не єдина компанія, яка використовує синтетичні методи для відтворення конкретних страв та напоїв. Atomo із Сіетла також займається молекулярною кавою, роблячи синтетичний напій із перероблених веганських інгредієнтів. Endless West створює молекулярний віскі, а Climax Foods — сир.
Експерти вважають, що такі компанії мають всі шанси до розвитку. Вони відтворюють звичну споживачам їжу та напої, але більш екологічно та незалежно від періоду вегетації сільгоспкультур і пір року.
Звичайно, викликом для будь-якого виробництва синтетичних продуктів харчування та напоїв є смак. Якщо готовий продукт не матиме смаку, жодні молекули світу не переконають людей його купити.
Джерела: TechCrunch, The Spoon