QOA застосовує технологію точного бродіння, що дозволяє відтворити склад какао, використовуючи інші харчові матеріали.
Вихідними інгредієнтами для створення лабораторного шоколаду виступають побічні продукти виробництва оливкової, виноградної та соняшникової олії.
У результаті ферментації цих інгредієнтів створюється продукт, який можна прожарювати як звичайні какао-боби та включити до складу шоколаду.
Лабораторний шоколад є повністю веганським, не містить глютену, молочних продуктів та ГМО, втім, поки що має у своєму складі цукор.
Виробництво ферментованого шоколаду розпочиналось на домашній кухні. Наразі компанія налічує шість співробітників і виробляє 10 кг шоколаду без какао на день.
Засновники стартапу підкреслюють, що їхня технологія не обов’язково передбачає заміну всього шоколаду лабораторним, в основі амбіцій компанії лежить мета вирішення проблем із ланцюгом поставок какао.
QOA сподіваються зробити власну методику стандартом масового ринку шоколаду до 2035 року.
Серед найближчих планів компанії — вивести власний бренд на ринок, починаючи з торгових точок високого класу та кав’ярень.
Довгострокові ж плани передбачають співпрацю з найбільшими світовими виробниками шоколаду (Mars, Nestlé тощо) для створення шоколаду без какао в комерційних масштабах.
До слова, нещодавно швейцарські вчені виростили справжній шоколад у біореакторі.
Джерело: Green Queen