У асортименті ферми — півтора десятка позицій. Час дозрівання сирів залежить від виду: якщо сирам з білою пліснявою знадобиться до трьох тижнів, то з блакитною, як правило, півроку.
«Наше сироваріння тісно переплетене з міфами та історіями самого Полісся», — розповідає Катерина Приходько, власниця фермерського господарства StreKoza.
Додає, що смак сиру формується не лише знанням рецептури, але й правильною годівлею тварин, підбором породи.
Зокрема, господарство тримає англо-нубійських кіз та корів джерсейської породи.
«Те, що ви відчуваєте в сирі, — це природа цієї місцевості, трава цієї місцевості. Ось з чого складається смак нашого сиру», — ділиться Катерина Приходько.
Розповідає, що спочатку варили сири для себе. Потім хобі переросло у спробу зробити сир для когось.
«Ми взяли участь у заході для сироварів, і нас запросили поставляти сири до київсього ресторану. З тих пір зайнялися сироварінням більш серйозно, багато приділили уваги навчанню», — говорить власниця сироварні.
StreKoza створює сир, починаючи з того моменту, як з’являється тварина. Секрет ідеального сиру полягає у тому, щоб отримати смачне якісне молоко, не застосовуючи в процесі жодних хімічних добавок. Уже потім йому допомагають стати сиром, додаючи ферменти, живі бактерії, плісняву, створюючи ідеальні умови для дозрівання.
«Чотири роки ми займаємо перше місце у номінації на кращий сир з блакитною пліснявою на українських конкурсах серед виробників ремісничих сирів. Суддями на таких конкурсах виступають іноземні судді та українські фудексперти», — додала Катерина Приходько.
Нагадаємо, що 71% споживачів готові купувати сири, вироблені мікрорганізмами. Без корів.