Щороку після заварювання кави у світі утворюються мільйони тонн відходів, з яких від 6 млн т до 8 млн т — незворотньо втрачається. Окрім того, що їх викидають у сміття, вони несуть екологічну небезпеку, оскільки містять фенольні сполуки, які завдають шкоди ґрунтам, річкам та морям.
Лю Юньцзяо, доктор філософії кафедри харчових наук та технологій NUS в Сінгапурі, говорить, що відпрацьована кавова гуща багата вуглеводами, ліпідами та білками і є перспективним інгредієнтом у харчовій промисловості.
Він бере участь у проєкті з перетворення цих відходів у алкоголь. Команда науковців уже розробила та запатентувала відповідну технологію.
Після збирання кавової гущі її сушать та проводять гідроліз, далі — ферментують отриманий гідролізат з участю мікроорганізмів (дріжджів та бактерій).
Таким чином вдається отримати алкогольний напій зі вмістом алкоголю до 9%
Напої мають фруктові, квіткові та смажені нотки
За словами Лю, отриманий напій подібний до пива, проте є більш функціональним. Він містить біоактивні фітохімікати та амінокислоти з антиоксидантними.
Під час створення алкоголю команда зіткнулася з деякими проблемами, приміром, природним високим вмістом ліпідів (від 10 до 15%). Це заважало бродінню, тому сировину довелося знежирити.
Зараз вчені працюють над дослідженням терміну придатності першого прототипу та шукають можливості комерціалізації.
Нагадаємо, раніше Coca-cola створила швидкорозчинні кубики кави та чаю.
Джерела: LWT, Beveragedaily