Вінницькі ресторатори готують делікатес з паразитів, що вражають кукурудзу

Вінницькі ресторатори експериментують з унікальною стравою – мексиканським вітлакоче. Її готують з гриба сажки, який вражає кукурудзяні початки.

Ініціатором приготування та популяризації страви на Вінничині став Михайло Нагорняк, селекціонер, директор та власник компанії «Мнагор», що спеціалізується на солодкій кукурудзі.

«Так сталося, що на одній із ділянок град побив кукурудзу, утворивши «рани» на рослинах. Цей паразит (сажковий гриб – прим. ред.) потрапив на кукурудзяні початки і почав там розвиватися. Солодка кукурудза стала гарним живильним середовищем для гриба», – згадує селекціонер.

Додає, що спочатку з хворобою почали боротися. Збирали гриби вручну та виносити на край поля. Але потім зацікавилися темою глибше і віднайшли спосіб застосування грибів у якості їжі.

Сажковий гриб ще називають «мексиканським трюфелем». Таку комерційно привабливу назву придумали американські маркетологи, адже дослівно «вітлакоче» перекладається як «воронячі гівняшки».

Михайло Нагорняк розповідає, що страва має дещо димний аромат з легким ванільним присмаком.

«Наша мета – популяризувати її на Вінничині. Маємо домовленість з ресторанами, і вже готували страву в одному із них. Зараз удосконалюємо рецептуру та хочемо, щоб це було подільською родзинкою», – говорить він.

Для рестораторів, які хочуть подавати вітлакоче, виникає проблема в наявності сировини та стабільних поставках. Це сезонне блюдо, яке можна готувати протягом двох літніх місяців, коли визріває молода кукурудза.

Водночас фермери поки що не готові розглядати вирощування сажки як виробничий напрямок, тому що фактично це грибкова хвороба, з якою вони боряться.

«Ми розглядаємо можливість вирощування гриба на невеличкій ділянці – контрольовано та прогнозовано», – каже Нагорняк.

Михайло Нагорняк, селекціонер, директор та власник компанії «Мнагор»

Інша пересторога виникає з приводу психологічного сприйняття страви. Половина працівників ресторану, де готували пробне блюдо, так і не згодилась його скуштувати.

«Але страва вийшла смачна. Я з’їв дві тарілки. З кожною ложкою ти відкриваєш щось нове», – говорить експериментатор.

Він радить збирати гриб у молодому стані, коли він ще не дозрів і ледь почав чорніти. Це дає після приготування більш благородний земляний колір та аромат ванілі.

Джерела: Facebook, Радіо «Такт»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Антилопи з біореакторів врятують від голоду населення Африки

«Південна Африка страждає від недоїдання. Діти відстають у рості та голодують. Багато людей страждає від виснаження, недобору ваги та...

Фіни тестують пиво та горілку з вуглекислого газу. Виробництво — з наступного року

Зараз Aircohol разом із фінською алкогольною компанією Brukett розробляються плани промислового виробництва «найбільш екологічно чистого алкоголю у світі» у...

Найвпливовіша компанія про веганську їжу: ринок рослинного м’яса подвоїться, а яйця вже додали 168%

Ринок рослинного м’яса в найближчі роки буде рости значно швидше, ніж звичайного. Про це свідчать висновки щойно опублікованого дослідження...

Мікробний сир захопить більше третини ринку, що стане початком «молочної революції»

Мікробний сир готові купувати 79% споживачів молочних продуктів. Очікується, що початкова частка ринку інноваційного продукту може скласти 22%. А...

Один завод замінить 30 тис. корів: інвестори вкладають шалені гроші в їжу з мікробів

Компанія очікує отримати дозвіл на нову їжу від ЄС до 2026 року. Завод буде побудований у 2025-му.Останній раунд фінансування...

Новий кулінарний рекорд України встановили в «Музеї Їжі» від родини брендів МХП

Попередньо замариновані курячі гомілки смажили на 30 мангалах досвідчені кухарі. Процес підготовки та грилювання зайняв понад чотири години. Контролювали...

Може вас зацікавити

Через високий попит на ікру стародавньої риби її тепер роблять з водоростей

Інноваційна ікра на основі морських водоростей має такий же...

Новини про альтернативний білок

Незважаючи на Covid-19, обсяги фінансування розробки та виробництва альтернативного...

Вибір редактора
В продовження теми