Вінницькі ресторатори готують делікатес з паразитів, що вражають кукурудзу

Вінницькі ресторатори експериментують з унікальною стравою – мексиканським вітлакоче. Її готують з гриба сажки, який вражає кукурудзяні початки.

spot_img

Ініціатором приготування та популяризації страви на Вінничині став Михайло Нагорняк, селекціонер, директор та власник компанії «Мнагор», що спеціалізується на солодкій кукурудзі.

«Так сталося, що на одній із ділянок град побив кукурудзу, утворивши «рани» на рослинах. Цей паразит (сажковий гриб – прим. ред.) потрапив на кукурудзяні початки і почав там розвиватися. Солодка кукурудза стала гарним живильним середовищем для гриба», – згадує селекціонер.

Додає, що спочатку з хворобою почали боротися. Збирали гриби вручну та виносити на край поля. Але потім зацікавилися темою глибше і віднайшли спосіб застосування грибів у якості їжі.

Сажковий гриб ще називають «мексиканським трюфелем». Таку комерційно привабливу назву придумали американські маркетологи, адже дослівно «вітлакоче» перекладається як «воронячі гівняшки».

Михайло Нагорняк розповідає, що страва має дещо димний аромат з легким ванільним присмаком.

«Наша мета – популяризувати її на Вінничині. Маємо домовленість з ресторанами, і вже готували страву в одному із них. Зараз удосконалюємо рецептуру та хочемо, щоб це було подільською родзинкою», – говорить він.

Для рестораторів, які хочуть подавати вітлакоче, виникає проблема в наявності сировини та стабільних поставках. Це сезонне блюдо, яке можна готувати протягом двох літніх місяців, коли визріває молода кукурудза.

Водночас фермери поки що не готові розглядати вирощування сажки як виробничий напрямок, тому що фактично це грибкова хвороба, з якою вони боряться.

«Ми розглядаємо можливість вирощування гриба на невеличкій ділянці – контрольовано та прогнозовано», – каже Нагорняк.

Михайло Нагорняк, селекціонер, директор та власник компанії «Мнагор»

Інша пересторога виникає з приводу психологічного сприйняття страви. Половина працівників ресторану, де готували пробне блюдо, так і не згодилась його скуштувати.

«Але страва вийшла смачна. Я з’їв дві тарілки. З кожною ложкою ти відкриваєш щось нове», – говорить експериментатор.

Він радить збирати гриб у молодому стані, коли він ще не дозрів і ледь почав чорніти. Це дає після приготування більш благородний земляний колір та аромат ванілі.

Джерела: Facebook, Радіо «Такт»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Шведський стартап, в який вклався засновник SoundCloud, створив веганську фету та залучив мільйони

Раунд очолили існуючі інвестори Astanor Ventures та Northzone. Стартап заручився підтримкою нових інвесторів — Gullspång Re: food, Eurazeo, Norrsken...

«Музей Їжі»: у Києві провели масштабну подію про історію та культуру їжі

«Музей Їжі» від родини брендів МХП – це захід у попап форматі, покликаний більше розповісти українцям про культуру та...

Pepsi поєднала кетчуп з колою, щоб створити ідеальну приправу для хот-догів

Pepsi Colachup (колачуп, що є поєднанням слів кола і кетчуп) був розроблений спільно з відділом бізнес-консультацій Кулінарного інституту Америки.  Colachup...

Стейк замість герані. У 2050 році вирощування клітинного м’яса вдома стане нормою

Окремі компанії, як то Shojin DIY Meat Community, взагалі націлені на пошук технологій, які будуть настільки доступними і простими,...

Українці варять у Таїланді шоколад зі смаком борщу. Без м’яса

Цей веганський шоколад, презентований у грудні 2023 року в серії "Inspired by Ukraine", став частиною лінійки продукції, натхненної культурами...

Виробник їжі з повітря розмістив акції на біржі та хоче закріпитися на світовому ринку

Цей стратегічний крок дозволить компанії розширити свою діяльність і просувати інноваційний білок Solein на світові ринки. Solein — це революційний...

Може вас зацікавити

Стартап Hyundai зібрав $10 млн на завод з виробництва грибної шкіри

Гроші підуть на комерціалізацію штучної шкіри на основі міцелію...

На впровадження штучного інтелекту у виробництво їжі можна отримати 4 млн грн

Мета USAID – підтримати інноваційну трансформацію та розвитку переробних...

Вибір редактора
В продовження теми