Створена ними «безклітинна» платформа може забезпечити біосинтез затребуваних пігментів.
Перші харчові барвники отримували виключно із рослин, але поступово їх замінили штучними барвниками нафтохімічного походження.
Зараз природні кольори знову увійшли в моду, і виробники повернулися до рослинних інгредієнтів — буряк, куркума тощо.
В деяких випадках для отримання кольору застосовуються одноклітинні мікроорганізми, які природним чином виробляють яскраві пігменти. Наприклад, спіруліна дає синій колір, деякі бактерії — помаранчевий.
Дослідники говорять, що отримання рослинних пігментів не завжди є практичним та стійким, а мікробна ферментація (з використанням дріжджів, грибів, водоростей або бактерій) не може виробляти все те, чого потребує харчова промисловість.
«Багато чудових інгредієнтів, які ми знаходимо в природі, надто складні, щоб їх відтворити всередині клітини», — говорить Джошуа Бріттон, засновник і генеральний директор Debut Biotech.
Тому вони створили безклітинну платформу, яка допоможе отримувати натуральні яскраві кольори безпечним способом.
Для цього Debut Biotech бере деякі механізми клітин та знерухомлює їх (фіксує), щоб вони могли безперервно перетворювати низькоцінні матеріали, такі як глюкоза, у високоцінні інгредієнти — пігменти.
Для цього не потрібні гіганські ферментери. «Ми пропускаємо відновлювані сировини через наші невеликі реактори, а з іншого боку виходять функціональні харчові інгредієнти», — розповіли в компанії.