Пакувальна промисловість є найбільшим покупцем пластмасових виробів, купуючи близько 40% усього реалізованого пластику, а забруднення даним матеріалом створює глобальні проблеми.
Для боротьби з забрудненням, сучасна упаковка має не лише відповідати вимогам транспортування та зберігання, а й має бути стійкою, екологічно чистою, виготовлятися з відновлювальних ресурсів та підлягати подальшій переробці.
Дослідницька група Геттінгенського університету запропонувала використовувати побічні продукти виробництва кукурудзяних закусок.
Такі матеріали надходять з відновлювальних біологічних джерел, є екологічно чистими та стійкими
Вчені розробили тривимірні форми, виготовлені з гранульованих відходів виробництва попкорну, які мають водовідштовхувальні властивості
«Наша упаковка з попкорну є чудовою стійкою альтернативою полістиролу, отриманого з нафти. Виготовлена з неїстівних побічних продуктів виробництва кукурудзяних закусок, фактично є біорозкладною та мінімізує відходи», — пояснили вчені.
Процес базується на технології, розробленій для виготовлення пластмас та дозволяє виробляти широкий спектр литих деталей, додав Алірез Харазіпур, керівник дослідницької групи.
Наразі Університет Геттінгена підписав ексклюзивну ліцензійну угоду з компанією Nordgetreide, що спеціалізується на виготовлені закусок із зернових, для комерційного використання відходів попкорну на виробництво упаковки.
Джерело: Food Navigator