Вчені Цюріхського університету прикладних наук (ZHAW) створили шоколад, вирощений у лабораторії.
Це перший відомий випадок, коли шоколад отримали безпосередньо з клітинних культур
Команду першопрохідців очолює професор Реджин Ейбл — керівник відділу клітинної культури в ZHAW. Ейбл співпрацює з Тіло Хюном, відомим вченим з питань харчових продуктів у світі шоколаду та вин.
Останній придумав ідею витягти культури клітин із какао-бобів, щоб отримати поліфеноли — здорову для серця сполуку, багату темним шоколадом.
Вони очистили поверхню какао, витягнувши частину боба для інкубації в культуральному середовищі при 29° C у абсолютній темряві. Через 3 тижні над поверхнею квасолі проріс «мозоль», і дослідники помістили його в суспензійну культуру.
У біореакторі — Ейбл називає його «резервуаром» — він розмножується, виробляючи шоколад.
Вчені говорять, що це може бути шляхом до стійкого виробництва. Зараз реальність вирощування какао-бобів не така вже й солодка. Щоб розширити плантації фермери знищують тропічні ліси, що наносить непоправну шкоду екології.
У Кот-д’Івуарі близько 70% незаконної розчистки лісових територій пов’язано саме з посадкою какао
Вирощування шоколаду в лабораторії усуває цю проблему. Ба більше, зменшується потреба у використанні води та відпадає необхідність внесення пестицидів.
До слова, стартап, якому всього лише рік, уже привернув увагу інвесторів.
Нагадаємо, що нещодавно з’явився інноваційний шоколад для веганів, який містить горіхи замість масла, цикорій та дуже багато фруктів.