Аналітики підрахували, що до 2050 року завдяки світовому приросту населення, виробництво продовольства має зрости орієнтовно на 60%, а це потребує додаткових 593 млн га сільгоспугідь — вдвічі більше, ніж площа Індії.
Натомість MOA Foodtech розробив метод, який дасть здорову їжу для суспільства з уже існуючих відходів.
Інноваційне виробництво, оптимізоване штучним інтелектом, дозволяє перетворити побічні та харчові продукти за допомогою процесу ферментації в високоцінний білок. Для цього використовують цукор, пшеницю, кукурудзу, пиво, картоплю, фрукти та те, що могло б піти на харч для тварин.
МОА стверджує, що його продукт у порівнянні з яловичиною, потребує менше на 98% води, 99% — землі та створює на 85% менший вуглецевий слід.
«Одним із ключових факторів створення білка наступного покоління є ретельний відбір мікроорганізмів, які здатні перетворювати агропродовольчі побічні продукти в швидкозростаючий субстрат, що дозволяє реалізувати процес на промисловому рівні», — каже Боско Емпаранса, генеральний директор компанії.
Кінцевий продукт має високу харчову цінність, кажуть MOA Foodtech. Він містить 50-70% білка, є джерелом бета-глюканів, вітаміну В та омега-жирних кислот.
Крім того, створений протеїн «не має токсичних сполук, схвалений для споживання людиною, не містить ГМО». Інгредієнт також діє як підсилювач смаку.
Джерело: Food Navigator