Перший в Україні онлайн-супермаркет збільшив оборот в 15 разів і планує вихід за кордон

Перший в Україні онлайн-супермаркет Foodex24 за рік сягнув обороту в 15 млн грн на місяць, а маржа склала 26%. Плани до кінця року — 32-35%.

Foodex24 створив IT-бізнесмен із Запоріжжя Владислав Савченко — засновник компанії Powercode та президент Європейської асоціації програмної інженерії.

Онлайн-супермаркет з’явився на ринку в самий початок пандемії 2020-го, коли ні Zakaz.ua, ні Glovo, ні Raketa, ні навіть добровольці з Kabanchik не могли справитися з кількістю замовлень на доставку.

Супермаркет онлайн-формату за рік наростив оборот в 15 разів

Зараз кількість доставок Foodex24 зросла з 20 до 300 на день, а собівартість логістики знизилася з 200 грн за замовлення до 80 грн.

До нетипового ритейлера шикуються черги з постачальників, а сам засновник Foodex24 будує плани щодо розширення на інші міста України та навіть за кордон.

Савченко ділиться, що починав бізнес без співзасновників, але наймав консультантів – категорійного менеджера, двох менеджерів по процесах, консультантів з логістики та з маркетингу. Частина з них перейшла у штат новоствореної компанії.

Щоб підкріпити власну упевненість у новій справі, він запустив челендж в YouTube — створити супермаркет за 14 днів, де розповідав про всі етапи. Так до проєкту підключилися волонтери, ним зацікавилися перші інвестори.

За кілька тижнів бізнесмен отримав 57 пропозицій щодо інвестицій з чеком від $ 100 тис. до $ 1 млн. На жодну з них Савченко не погодився.

Його власні інвестицій на старті бізнесу склали $1,6 млн. З них $200 тис. пішло на консалтинг, $600-700 тис. — на програмний продукт, і ще стільки ж вкладено в обладнання, логістику, оренду й закупівлю товарів.

Джерело

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Схожі теми

На заводі у Великобританії Danone “надоїть” вдвічі більше веганського молока, ніж в Україні — тваринного

Завод, що працює з 2000 р., виготовлятиме 300 млн літрів молока на рік Для порівняння, на всіх потужностях в Україні...

Естонці роблять сир із ягід ялівцю, що залишились від перегонки джину

З 2019 року Liviko почали застосовувати відпрацьовані ягоди як сировину для приготування інших напоїв. Так, компанія створила безалкогольний ігристий...

Danone у Північній Америці випустила рослинний йогурт для дітей

Як зазначають у компанії, йогурт Silk Kids Almondmilk Yogurt Alternative містить на 25% менше цукру, ніж звичайні ароматизовані йогурти....

Попит на рослинне м’ясо настільки виріс, що основний інгредієнт подорожчав у 2 рази

Для порівняння, традиційне м’ясо свиней та ВРХ у США за рік додало в ціні 10%, курятина – 6%.Канада, найбільший...

Радіація та стейк: вчені наполягають на опроміненні потенційно зараженої їжі

У ході досліджень вчені проаналізували понад дві тисячі спалахів харчових захворювань за 2009-2020 рр., викликані Campylobacter, Salmonella, E. coli...

Нове покоління підсолоджувачів для створення більш здорових та менш калорійних продуктів харчування

Сучасне суспільство ставить перед собою все більше завдань у питанні здорового способу життя та раціонального харчування. Одним з ключових...

Може вас зацікавити

Найкращим джерелом рослинного білка виявився чайот, який культивували ще інки

На поживні властивості чайоту звернув свою увагу еквадорець, спортсмен...

Інвестори вкладають $0,2 млрд у м’ясо з «пробірки» — завод збудують у Перській затоці

Зараз Eat Just культивує курятину на потужностях в Сінгапурі...

Вибір редактора
В продовження теми