В лабораторії експериментуватимуть студенти, науковці та викладачі. За допомогою сучасного обладнання вони шукатимуть нові способи приготування м’ясних виробів та тестуватимуть прототипи майбутніх продуктів, передає Укрінформ.
«Ми не хочемо втрачати час на пошук інноваційних рішень – ми хочемо їх вже зараз, і готові вкладати кошти», – каже Олена Косюк, директор Департаменту технології, якості та безпечності харчових продуктів МХП.
В обладнання агрохолдинг інвестував 1,5 млн грн, загальна сума проєкту – 4,5 млн грн
Технологічно R&D-лабораторія розділена на холодний цех для обробки сировини та кухню-студію. У холодному цеху підтримується температура до 10-12 градусів. Це необхідно для роботи з охолодженим і замороженим м’ясом.
Тут є все – кутер для тонкого або структурованого подрібнення м’яса, вакуумний масажер для приготування маринованої продукції, промислова м’ясорубка, що переробляє до 250 кг сировини на годину, професійний змішувач інгредієнтів.
Також обладнана камера шокової заморозки, яка швидко охолоджує продукт до -25-30 градусів. Поряд – сублімаційна сушка.
Анастасія Семенова, керівник проєкту від МХП, додає, що наповнення цеху створене задля розробки швидких сучасних страв. Після отримання нового продукту компанія тестує його серед споживачів. Ідеї, які отримали відгук, – масштабуються.
До слова, зараз МХП працює над реалізацією ідей готових швидкозаморожених сніданків та обідів, наборів продуктів (так звані «конструктори їжі»), де кожен інгредієнт розфасовано окремо.
«Люди хочуть економити час на приготуванні їжі та, поряд з цим, легко створювати власні кулінарні шедеври. Готові кулінарні рішення – це глобальний тренд», – додала Семенова.