За заборону термінів Еврокомісія проголосувала ще в жовтні 2020 року. Голосування відбулося після рішення, яким Європейський Суд заборонив використовувати такі назви як «молоко», «масло», «сир» та «йогурт» для категорії безмолочних продуктів.
Тепер, через сім місяців з моменту голосування в парламенті, і напередодні «супертріалогу» ЄС, в рамках якого тамтешні інституції вестимуть переговори щодо Спільної сільськогосподарської політики, поправка відкликана.
Не зрозуміло, що саме спонукало парламент відмовитись від законопроекту, окрім зростаючого опору виробників рослинних продуктів та самих споживачів.
Петицію проти правки 171, яку очолили компанії ProVeg, Upfield та Oatly разом з 96 асоціаціями, підписало 456 тис. людей
Серед інших противників поправки 171 — Greenpeace, Європейська споживча організація (BEUC) та екоактивістка Грета Тунберг.
Гай Пеер, експерт із питань політики, еколог Німецького центру інтегративних досліджень біорізноманіття та Центру досліджень довкілля Гельмгольца також вважає, що у відміні поправки зіграв роль громадський контроль.
Він здогадується, що депутати Європарламенту «усвідомили, що це може зганьбити їх… у той час як самі нібито страшенно боряться за екологію».
Дехто вважає, що заборона використовувати «молочні» терміни була спробою традиційної галузі стримати зростання веганського руху. Попри все, сектор рослинних замінників активно розвивається та продовжує залучати все більше інвестицій.