Textura Tempo позиціонується як «новий тип желатину», може використовуватися для кремів, начинок, замороженої випічки та решти термочутливих продуктів.
Інгредієнт можна легко змішати з іншими дрібними порошками, тому його рекомендують додавати і до кондитерських сумішей.
«Ставлення споживачів до желатину було дуже позитивним, тоді як до деяких гідроколоїдів (полісахариди і протеїни, які загущують і гелюють водні розчини – Прим. Ред.) – навпаки. Наприклад, карагенан за останні пару років отримав погану репутацію», – говорить Сінді Декейзер, менеджер з глобальної бізнес-аналітики в PB Leiner.
З урахуванням сучасних тенденцій фахівці з харчових продуктів починають досліджувати більш стійкі шляхи виробництва желатину.
«Деякі компанії використовують для цього біореактори», – уточнює Сейсун
Хоча екстракти морських водоростей, такі як агар, альгінати і карагенан, протягом деякого часу розглядалися як достатня альтернатива для ринку.
«Насправді, технологія культивування клітин на кілька років відірвана від комерційних продуктів, але желатин нетваринного походження з такими ж функціональними можливостями і властивостями був би благом для галузі», – додає Сейсун.
Минулого місяця одна з таких компаній – Jellatech – зібрала $2 млн в рамках попереднього раунду фінансування для клітинного желатину. Його використовуватимуть в мармеладних цукерках, тортах і морозиві.
Джерела: Food Ingredients 1st, PB Leiner