Новий матеріал складається з натуральних інгредієнтів, є безпечним для здоров’я споживачів та довкілля.
У дослідженні, опублікованому в Journal of Food Engineering, стверджується, що плівка розчиняється у воді майже на 90% всього за 24 години.
«Ми створили три типи харчових плівок на основі добре відомого природного біополімеру альгінату натрію», — розповів Раммохан Алуру, старший науковий співробітник лабораторії органічного синтезу Уральського федерального університету.
Альгінат натрію — це сприятлива макромолекула вуглеводів, яка має потенційні плівкоутворюючі властивості при гідролізі та існує в клітинних стінках у вигляді суміші різних солей. Найбільша перевага альгінату натрію полягає в тому, що він працює у вигляді рідкого гелю у водному середовищі, розповідає дослідник.
Молекули альгінатів зшиті з природним антиоксидантом феруловою кислотою. Це робить плівку не тільки міцною, але й однорідною, більш жорсткою та продовжує термін придатності продуктів.
Завдяки антиоксидантним компонентам їжа довше залишається свіжою, уповільнюються процеси окислення.
У майбутньому розробники бачать можливість додавання в матеріал природних противірусних агентів — часнику, куркуми та імбиру.
Для виробництва плівки у промислових масштабах не потрібно спеціального обладнання. Її можна виготовляти на будь-якому заводі, що займається полімерами, але з дотриманням стандартів, які застосовуються до виробництва харчових продуктів.