Організацію у 2019 році створив у Львові українець Ростислав Косюра, який до цього 23 роки прожив у Німеччині та Франції. Нині «Тарілка» співпрацює з мережами «Ашан», «Рукавичка», «Близенько», компаніями «Yarych», «Nestle», «Berta Group» і шукає нових донорів.
Окрім торговельних мереж та продуктових компаній «Тарілка» планує розширювати діяльність на кафе, ресторани, пекарні, інші маленькі і великі виробництва, які мають надлишок їжі або стикаються з утворенням харчових відходів.
Ростислав Косюра каже, що лише за 2019 рік українці викинули на смітник близько 7 млн т їжі.
«Кожен кілограм харчів на межі придатності для нас – це мінус один кілограм на смітнику», – говорить він.
«Тарілка» – перша подібна організація в Україні. Законодавчо діяльність продуктових банків їжі поки не врегульована, тому стартап довелося реєструвати як неприбуткову громадську організацію.
«Наші волонтери приїжджають в магазини-партнери і забирають їжу, яка б завтра-післязавтра поїхала на смітник. Далі продукти веземо у благодійні організації, які допомагають малозабезпеченому населенню», – розповідає засновник про принцип організації такої діяльності.
Задля того, щоб в Україні запрацював банк їжі, німецькі благодійники профінансували придбання автомобіля для збору харчів, також передали 5000 євро на завершення ремонтних робіт у приміщенні першого українського банку їжі. Саме приміщення виділила «Тарілці» місцева влада Львова.