Додайте жиру. Ривок на ринку альтернативної їжі пророкують гібридному м’ясу

Гібридні продукти можуть дати ривок розвитку ринку альтернативного м’яса – як його рослинних аналогів, так і лабораторного вирощеного.

Ідо Савір, співзасновник та головний виконавчий директор SuperMeat, виробник культивованої курки в Тель-Авіві, говорить, що існуючі сьогодні продукти потребують вдосконалення.

«Рослинні альтернативи мають ряд проблем, як то температура смаження або інші, які ми можемо вирішити, використовуючи культивований матеріал», — сказав він.

Щоб надати рослинним бургерам такої ж соковитості, яку б забезпечили тваринні котлети, Impossible Foods використовує соєвий легемоглобін — рослинний білок, який несе залізовмісний молекулярний гем.

Один із потенційних варіантів гібридних продуктів — заміна рослинного жиру жиром тваринного походження.

«Це дозволить монетизувати культивоване м’ясо на ранніх термінах, використовуючи існуючі виробничі лінії», — говорить Савір.

Ще одним напрямком створення гібридного м’яса є поєднання рослинних матеріалів та клітин, вирощених у лабораторії. Це уже робить компанія Eat Just, яка у грудні отримала дозвіл на продаж курятини в Сінгапурі.

Культивований продукт став першим у світі, який отримав отримав законодавче схвалення. Насправді він  містить 70% культивованої курки та 30% рослинної сировини.

«Основою є м’ясо, а рослинне доповнення вдосконалює структуру», — сказав Джош Тетрік, засновник та генеральний директор Eat Just.

Загалом гібридне м’ясо може стати довгостроковою стратегією, або сходинкою на шляху до вдосконалення функціональних можливостей та вартості культивованого м’яса. Також очікується, що знизити вартість допоможе також масштабування технології.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Carlsberg випускає лімітоване пиво «Львівське Фанатське» з розкладом матчів ЕВРО на етикетці

«Львівське Фанатське» — це світле пиво, що має чистий освіжний солодовий смак, який у поєднанні із приємною хмелевою гіркотою...

Беконовий джем з бурбоном. Українські мандрівники виготовляють під Львовом унікальні соуси

Такий виготовляє українська гастромарка «Боїм». У складі джему – безпосередньо сам бекон, цибуля, часник, приправлені спеціями та бурбоном.«Боїм» –...

Хутро з кропиви — у Копенгагені показали нові рослинні тренди моди

Вони створені у стилі популярних сумок Ganni Bou, але цього разу – з унікальних біоматеріалів. Матеріал для пошиття сумок для...

Український бренд створює шоколад із інгредієнту для бальзамування мумій

Керобові плитки – це здорова альтернатива традиційному шоколаду, говорять у компанії.Такий смаколик не містить кофеїну, глютену, має низький вміст...

Один завод замінить 30 тис. корів: інвестори вкладають шалені гроші в їжу з мікробів

Компанія очікує отримати дозвіл на нову їжу від ЄС до 2026 року. Завод буде побудований у 2025-му.Останній раунд фінансування...

Новий кулінарний рекорд України встановили в «Музеї Їжі» від родини брендів МХП

Попередньо замариновані курячі гомілки смажили на 30 мангалах досвідчені кухарі. Процес підготовки та грилювання зайняв понад чотири години. Контролювали...

Може вас зацікавити

Американські школи переходять на веганське меню — учні втомилися від традиційної їжі

Нова програма, яку ввели після успішного запуску безм’ясних понеділків...

Вибір редактора
В продовження теми