Mosa Meat заявила про себе у 2013 році, запропонувавши альтернативу традиційному вирощуванню м’яса. Тоді собівартість виробництва гамбургера з м’ясом «із пробірки» склала цілих $325 тис.
Компанія значно знизила цю суму минулого року, коли досягла 80-кратного зменшення вартості середовища для вирощування свого продукту. Як правило, це є найдорожчою частиною процесу виготовлення м’яса на основі клітин.
Великою частиною цієї зниженої вартості була відмова від використання фетальної бичачої сироватки — дорогого і дуже суперечливого середовища для росту клітин, який часто використовують м’ясні компанії.
Інвестиції Mosa Meat спрямує на розширення пілотного виробничого підприємства в Маастрихті (Нідерланди).
Частина фінансування піде на розвиток «виробничої лінії промислового масштабу» та створення команди Mosa Meat.
Кінцева мета, звичайно, полягає в тому, щоб довести альтернативні м’ясні продукти до тарілок споживачів.
Жодної дати поки не оголошено. Зараз компанія співпрацює з європейськими регуляторними органами, щоб продемонструвати безпеку м’яса на основі клітин та отримати схвалення продукту.
До слова, вливання інвестицій в стартапи по вирощуванню клітинного м’яса проходить дуже активно. Лише в лютому ізраїльська компанія New Age Meats зібрала $2 млн, а CellMeat из Південної Кореї залучила $4,5 млн на технологію вирощування м’яса в середовищі, альтернативному спірній сироватці.