Візитівка столиці. Виробник «Київського Сухого Варення» розробив нові продукти — з буряку та гарбузів

Попри складний рік пандемії виробник легендарного смаколика міста Києва — «Київського Сухого Варення» — розширює виробництво новими продуктами.

Як розповів newfood.ua Ярослав Семенець, який заснував крафтове виробництво разом зі своє дружиною Світланою у 2016 році, тепер до цукатів зі свіжих овочів, фруктів та ягід вони пропонуватимуть натуральний зефір, кекси та навіть гранолу.

Сухе варення — унікальний продукт, перші згадки про яке датуються літописами 1386 року. У XVIII-XIX столітті він був візитною карточкою міста Києва, відомою далеко за його межами. Це саме ті смаколики, якими ласували у Литві на весіллі принца Ягайла і принцеси Ядвіги. І секрет яких так і не дізналася імператриця Єлизавета.

Ярослав Семенець розповідає, що їм вдалося не тільки відродити давню технологію приготування сухого варення, але й адаптувати її до сучасних умов. Тоді сировину для майбутніх цукатів (фрукти та ягоди) варили у меду, а потім ставили сушитися у «легку піч» при температурі 36-38 градусів.

Але з огляду на те, що мед перегрівати шкідливо, його замінили на цукор, а список сировини для цукатів значно розширили.

Зараз серед смаків «сухого варення» — буряк, морква, гарбуз, яблуко, груша, полуниця, слива, вишня, кизил, лимон, апельсин та грейпфрут.

У складі лише свіжі овочі, фрукти, ягоди, жодної «хімії», барвників чи консервантів. Для особливих гурманів — корінь петрушки і пастернаку.

«Створення цукатів починається з відварювання основи у цукровому сиропі. На виході отримуємо готове «сухе варення» та натуральний, дуже високоякісний цукровий сироп, — розповідає Ярослав. — Ми довго думали, як використовувати такий сироп. З нього можна робити мармелад, коктейлі, просочувати коржі для тортів, чи, наприклад, робити зефір».

Говорить, що довго шукали партнерів, для яких могли б стати постійним постачальником сировини. Але знайти їх було знайти досить важко.

«Думаю, що все приходить у свій час. Зараз настав час зефіру та кексів», — каже співзасновних «Київського Сухого Варення».

Нещодавно компанія анонсувала запуск нових продуктів – з буряку, гарбузів та зі смаком апельсинів — і отримала безліч схвальних відгуків.

«Кожному замовнику, який купував у нас цукати, ми безкоштовно відправляли кекс і зефір. Нам важливо було, щоб ці продукти сподобались людям, ми чекали на зворотній зв’язок», — говорить він.

Ще одна нова асортиментна позиція — натуральна гранола з цукатами. «Сам дуже полюбляю нею смакувати», — усміхається Ярослав Семенець.

Додає, що великі оптові партії не планують. Виробництво «сухого варення» та суміжних товарів – це традиції, ручна робота і дуже висока якість. А ще – це плодова й овочева сировина від перевірених постачальників.

«Київське Сухе Варення» зараз має кілька каналів реалізації. Це продажі сувенірної продукції через музеї та еко-магазини, інтернет-канали.

Також присутні на роздрібних поличках «Лавки Традицій» мережі «Сільпо».

Ярослав Семенець розповідає, що з токи зору продажів минулий рік виявився складним – обсяги знизилися. Але роботу не зупиняли.

Поліпшилися продажі уже перед Новим Роком. Добре спрацювали інтернет-канали – сайт та соцмережі.

«На свята ми створили спеціальну новорічну колекцію в сувенірних жестяних баночках. Там були цукати, які масово ніколи не продавалися — з полуниці, вишні, сливи, райських яблук», — ділиться Ярослав.

Додає, що споживачам було цікаво бачити такі лоти. Також попитом користуються цукати із груш, гарбузові та цитрусові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

На Kickstarter збирають фінансування на хліб повільного бродіння за старовинним рецептом

Стартап створює хліб повільного бродіння з натуральною закваскою та на основі власного свіжозмеленого борошна.Для того, щоб стати повноцінною комерційною...

Сухі енергетики випустила компанія, створена на честь шерпа, що покорив Джомолунгму

Нова позиція TENZING — енергетичні напої у вигляді порошків, розфасованих у пакетики.Кожен пакетик містить вдвічі більше функціональних інгредієнтів, ніж...

Із японського сорго створили стейк, «кращий за м’ясо». Розповідаємо, чим

Основою продукту стало японське сорго (такібі), що вирощується в Токусімі  Однією з головних продуктів лінійки є Nikugoe Hamburg Steak, який,...

В Ізраїлі винайшли, як видаляти цукор у соках та пиві без втрати смаку

Їхня технологія заснована на ультрафільтрації та адсорбції, що дозволяє вибірково видаляти дисахариди, такі як сахароза, лактоза та мальтоза, зі...

«Яготинське» і «Яготинське для дітей» оновили паковання для дев’яти продуктів

Упаковка Tetra Gemina Aseptic поєднує в собі функціональність та екологічність. Нова форма зі скошеним дашком забезпечує легкість використання та...

Пиво та сидр займають понад 90% обсягу на ринку слабоалкогольних напоїв в Україні – дослідження

Моніторинг ринку слабоалкогольних напоїв в Україні свідчить про значні зміни у сфері, що зумовлені як глобальними тенденціями, так і...

Кондитерська мережі супермаркетів «Сільпо» випустила лімітовану колекцію цукерок ручної роботи

Власна кондитерська» мережі супермаркетів «Сільпо» випустила лімітовану колекцію цукерок ручної роботи у пакованні, дизайн якого створили українські ілюстраторки —...

Понад 1600 малозабезпечених літніх людей у Києві отримали продуктові набори за підтримки Corteva Agriscience та GlobalGiving

Завдяки цьому гранту було закуплено продуктові набори, які в зимовий період напередодні новорічних свят передали понад 1600 літнім киянам,...

Може вас зацікавити

Безалкогольний ноотропний напій створили для тих, хто хоче відмовитися від випивки

Напій з хмелю, газованої води та інгредієнтів, що покращують...

Американський стартап розробив «грибне м’ясо», яке можна буде купити уже в 2022 році

Компанія Meati розробила цільне м'ясо з ферментованого міцелію, структуроване...

Німці створили начинку для печива, яка зберігається 2 роки без сторонніх добавок

Кремова начинка широко використовується у кондитерських виробах, проте, процес...

Найбільша інвестиція в альтернативне м’ясо — $0,4 млрд отримали стейки з грибів

Загальна сума інвестицій у стартап з моменту заснування сім...

Вибір редактора
В продовження теми