Візитівка столиці. Виробник «Київського Сухого Варення» розробив нові продукти — з буряку та гарбузів

Попри складний рік пандемії виробник легендарного смаколика міста Києва — «Київського Сухого Варення» — розширює виробництво новими продуктами.

Як розповів newfood.ua Ярослав Семенець, який заснував крафтове виробництво разом зі своє дружиною Світланою у 2016 році, тепер до цукатів зі свіжих овочів, фруктів та ягід вони пропонуватимуть натуральний зефір, кекси та навіть гранолу.

Сухе варення — унікальний продукт, перші згадки про яке датуються літописами 1386 року. У XVIII-XIX столітті він був візитною карточкою міста Києва, відомою далеко за його межами. Це саме ті смаколики, якими ласували у Литві на весіллі принца Ягайла і принцеси Ядвіги. І секрет яких так і не дізналася імператриця Єлизавета.

Ярослав Семенець розповідає, що їм вдалося не тільки відродити давню технологію приготування сухого варення, але й адаптувати її до сучасних умов. Тоді сировину для майбутніх цукатів (фрукти та ягоди) варили у меду, а потім ставили сушитися у «легку піч» при температурі 36-38 градусів.

Але з огляду на те, що мед перегрівати шкідливо, його замінили на цукор, а список сировини для цукатів значно розширили.

Зараз серед смаків «сухого варення» — буряк, морква, гарбуз, яблуко, груша, полуниця, слива, вишня, кизил, лимон, апельсин та грейпфрут.

У складі лише свіжі овочі, фрукти, ягоди, жодної «хімії», барвників чи консервантів. Для особливих гурманів — корінь петрушки і пастернаку.

«Створення цукатів починається з відварювання основи у цукровому сиропі. На виході отримуємо готове «сухе варення» та натуральний, дуже високоякісний цукровий сироп, — розповідає Ярослав. — Ми довго думали, як використовувати такий сироп. З нього можна робити мармелад, коктейлі, просочувати коржі для тортів, чи, наприклад, робити зефір».

Говорить, що довго шукали партнерів, для яких могли б стати постійним постачальником сировини. Але знайти їх було знайти досить важко.

«Думаю, що все приходить у свій час. Зараз настав час зефіру та кексів», — каже співзасновних «Київського Сухого Варення».

Нещодавно компанія анонсувала запуск нових продуктів – з буряку, гарбузів та зі смаком апельсинів — і отримала безліч схвальних відгуків.

«Кожному замовнику, який купував у нас цукати, ми безкоштовно відправляли кекс і зефір. Нам важливо було, щоб ці продукти сподобались людям, ми чекали на зворотній зв’язок», — говорить він.

Ще одна нова асортиментна позиція — натуральна гранола з цукатами. «Сам дуже полюбляю нею смакувати», — усміхається Ярослав Семенець.

Додає, що великі оптові партії не планують. Виробництво «сухого варення» та суміжних товарів – це традиції, ручна робота і дуже висока якість. А ще – це плодова й овочева сировина від перевірених постачальників.

«Київське Сухе Варення» зараз має кілька каналів реалізації. Це продажі сувенірної продукції через музеї та еко-магазини, інтернет-канали.

Також присутні на роздрібних поличках «Лавки Традицій» мережі «Сільпо».

Ярослав Семенець розповідає, що з токи зору продажів минулий рік виявився складним – обсяги знизилися. Але роботу не зупиняли.

Поліпшилися продажі уже перед Новим Роком. Добре спрацювали інтернет-канали – сайт та соцмережі.

«На свята ми створили спеціальну новорічну колекцію в сувенірних жестяних баночках. Там були цукати, які масово ніколи не продавалися — з полуниці, вишні, сливи, райських яблук», — ділиться Ярослав.

Додає, що споживачам було цікаво бачити такі лоти. Також попитом користуються цукати із груш, гарбузові та цитрусові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Інноваційний український foodtech зародиться із кластерів із потужними R&D центрами — Борис Шестопалов, HD-group

Як забезпечити цю трансформацію — newfood.ua розповів Борис Шестопалов, акціонер компаній HD Group, GFS, а також ідеолог Volia Agri-Food...

Мережа київських ресторанів годує личинками, ферментованими бобами та палючим том-ямом

Так, у «В’єтнамському Привіті» можна спробувати ферментовані боби. У «Китайському» — личинок.Співвласник бренду Міша Кацурін розповідає, що вони намагаються...

Болгарська компанія створила мед для спортсменів у вигляді енергетичного гелю

«Першою ідеєю було створити більш здорову альтернативу спортивному харчуванню та енергетичним гелям», — підкреслює Біляна Лоундес-Ніколова, засновник і генеральний...

Відкрили найбільшу у світі фабрику для 3D-друку м’яса та риби

Нова фабрика під назвою “TASTE FACTORY” використовує власну розроблену технологію 3D Structuring, що дозволяє створювати продукти з рослинних інгредієнтів...

Як змінився ресторанний ринок України у 2024 році — дослідження

Виторг закладів громадського харчування України у 2024 році зріс на 10% у порівнянні з 2023 роком, середній чек —...

«Чорноморка» запускає автомати для продажу устриць

У січні в столичному ТРЦ Respublika Park відкриється новий ресторан «Чорноморка» з новою послугою — автоматом з устрицями.У компанії...

Співвласник «Галі Балуваної» запустив перший Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі

Володимир Матвійчук, співвласник мережі магазинів заморожених страв «Галя Балувана» запустив перший Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі. Про це...

Дослідження: ринок кормів для домашніх тварин відновився і зростає

Глобальне зростання pet foodСвітовий ринок кормів для домашніх тварин швидко зростає. За оцінками Mordor Intelligence, у 2024 році його...

Може вас зацікавити

Виробник кефіру створив напої з грибів, що зменшують тривожність та піднімають настрій

Адаптогенні напої є останнім доповненням до портфоліо ферментованих напоїв...

$200 млн в майбутнє. Microsoft вкладаєтьcя у виробництво штучних яєць та м’яса.

Інвестиції будуть спрямовані на збільшення виробничих потужностей, формування бренду...

Американці першими створили глазур для пончиків, яка продовжує термін придатності

Американський виробник хлібобулочних виробів Dawn Foods розробив нелипку глазур,...

Раби баобаба: винайшли спортивний напій з додаванням плодів африканського дерева

Британський бренд Tribal Sports Nutrition вивів на ринок новий...

Британці змішали канабіс з чайним грибом — це допоможе кишечнику та заспокоїть

«Громадськість дедалі більше усвідомлює заспокійливу користь CBD, але з’являється...

Вибір редактора
В продовження теми