Візитівка столиці. Виробник «Київського Сухого Варення» розробив нові продукти — з буряку та гарбузів

Попри складний рік пандемії виробник легендарного смаколика міста Києва — «Київського Сухого Варення» — розширює виробництво новими продуктами.

Як розповів newfood.ua Ярослав Семенець, який заснував крафтове виробництво разом зі своє дружиною Світланою у 2016 році, тепер до цукатів зі свіжих овочів, фруктів та ягід вони пропонуватимуть натуральний зефір, кекси та навіть гранолу.

Сухе варення — унікальний продукт, перші згадки про яке датуються літописами 1386 року. У XVIII-XIX столітті він був візитною карточкою міста Києва, відомою далеко за його межами. Це саме ті смаколики, якими ласували у Литві на весіллі принца Ягайла і принцеси Ядвіги. І секрет яких так і не дізналася імператриця Єлизавета.

Ярослав Семенець розповідає, що їм вдалося не тільки відродити давню технологію приготування сухого варення, але й адаптувати її до сучасних умов. Тоді сировину для майбутніх цукатів (фрукти та ягоди) варили у меду, а потім ставили сушитися у «легку піч» при температурі 36-38 градусів.

Але з огляду на те, що мед перегрівати шкідливо, його замінили на цукор, а список сировини для цукатів значно розширили.

Зараз серед смаків «сухого варення» — буряк, морква, гарбуз, яблуко, груша, полуниця, слива, вишня, кизил, лимон, апельсин та грейпфрут.

У складі лише свіжі овочі, фрукти, ягоди, жодної «хімії», барвників чи консервантів. Для особливих гурманів — корінь петрушки і пастернаку.

«Створення цукатів починається з відварювання основи у цукровому сиропі. На виході отримуємо готове «сухе варення» та натуральний, дуже високоякісний цукровий сироп, — розповідає Ярослав. — Ми довго думали, як використовувати такий сироп. З нього можна робити мармелад, коктейлі, просочувати коржі для тортів, чи, наприклад, робити зефір».

Говорить, що довго шукали партнерів, для яких могли б стати постійним постачальником сировини. Але знайти їх було знайти досить важко.

«Думаю, що все приходить у свій час. Зараз настав час зефіру та кексів», — каже співзасновних «Київського Сухого Варення».

Нещодавно компанія анонсувала запуск нових продуктів – з буряку, гарбузів та зі смаком апельсинів — і отримала безліч схвальних відгуків.

«Кожному замовнику, який купував у нас цукати, ми безкоштовно відправляли кекс і зефір. Нам важливо було, щоб ці продукти сподобались людям, ми чекали на зворотній зв’язок», — говорить він.

Ще одна нова асортиментна позиція — натуральна гранола з цукатами. «Сам дуже полюбляю нею смакувати», — усміхається Ярослав Семенець.

Додає, що великі оптові партії не планують. Виробництво «сухого варення» та суміжних товарів – це традиції, ручна робота і дуже висока якість. А ще – це плодова й овочева сировина від перевірених постачальників.

«Київське Сухе Варення» зараз має кілька каналів реалізації. Це продажі сувенірної продукції через музеї та еко-магазини, інтернет-канали.

Також присутні на роздрібних поличках «Лавки Традицій» мережі «Сільпо».

Ярослав Семенець розповідає, що з токи зору продажів минулий рік виявився складним – обсяги знизилися. Але роботу не зупиняли.

Поліпшилися продажі уже перед Новим Роком. Добре спрацювали інтернет-канали – сайт та соцмережі.

«На свята ми створили спеціальну новорічну колекцію в сувенірних жестяних баночках. Там були цукати, які масово ніколи не продавалися — з полуниці, вишні, сливи, райських яблук», — ділиться Ярослав.

Додає, що споживачам було цікаво бачити такі лоти. Також попитом користуються цукати із груш, гарбузові та цитрусові.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Для українських військових створять халяльні, кошерні та веганські сухпайки

Нові сухпайки мають на меті задовольнити потреби військових, враховуючи їхні релігійні переконання, здоров'я та етичні принципи. Вони будуть впроваджені...

Булочки — не з корицею. У випічці для веганів казеїн та яйця замінять коноплею

Чистий 70% конопляний білок майже білого кольору з нейтральним смаком, виготовлений з очищеного насіння коноплі та очищена олія омега-3...

Лабораторію сенсорного аналізу МХП прийняли до Європейської мережі з сенсорного аналізу (ESN)

Лабораторія сенсорного аналізу Кулінарного центру МХП успішно пройшла процедуру вступу до Європейської мережі з сенсорного аналізу (ESN). Тож випробувальна...

Українська мануфактура створює унікальний сир з липою, трояндами та синім чаєм

Олексій Сінєльніков, засновник сироварні, говорить, що сир з липовим цвітом вони наважилися робити першими у світі. Він прагне, аби у...

Рік із Glovo: що і як замовляли користувачі у 2024 році 

У грудні 2024 року глобальний Glovo перетнув позначку в 1 мільярд замовлень з моменту заснування компанії майже 10 років...

Кока-Кола дарує 1,5 млн пляшок напою сім’ям, що опинилися в складних ситуаціях

Ініціатива спрямована на підтримку родин, що опинились у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку,...

Які заклади харчування в Україні заробили найбільше і як змінилася галузь?

Аналітики YC.Market дослідили динаміку в сегменті ресторанних послуг в Україні та з’ясували, що чистий дохід ресторанного бізнесу в Україні...

«Молочний альянс» та Українська молочна компанія спільно з БФ «Управляй Майбутнім» передали молочну продукцію польовому госпіталю

Група компаній «Молочний альянс», Українська молочна компанія та БФ «Управляй Майбутнім» об'єднали зусилля для підтримки українських захисників, які перебувають на лікуванні у Головному...

Може вас зацікавити

Українці питимуть на Новий рік пиво із шоколадом, який здобув світове золото

Для напою використали чорний шоколад із домініканської какаовели, а...

Burger King поклала у сендвічі рослинні котлети від гіганта веганського ринку

Цей крок відбувся після нещодавнього запуску двох додаткових пунктів...

Свинина майбутнього — компанія, в яку вклався Білл Гейтс, виводить на ринок свій новий бестселер.

Після дебюту минулого тижня у Нью-Йорку за участю відомого...

Гігант харчового ринку вироблятиме моцарелу з молока мікробів

Угода допоможе New Culture збільшити виробництво казеїну без вмісту...

Віце-президент Google та один з продовольчих гігантів інвестували у протеїн із ряски

Кошти підуть на будівництво першого комерційного заводу, який запустять...

Вибір редактора
В продовження теми