Віра виготовляє продукти по догляду за шкірою із фруктів, наприклад з апельсинів, від яких відмовилися супермаркети, оскільки вони не відповідали критеріям товарного вигляду. З таких апельсинів вона створила зволожуючий крем, мило, ароматичну суміш та сік для пиття під загальним брендом Lleig (каталонською мовою означає «потворний»).
Натхнення Віра знаходить у співпраці з Espigoladors — соціальним проектом, який виступає за більш раціональне використання продуктів харчування.
Наразі проект Lleig — це більше крафтовий бренд, ніж масовий продукт. Основна його мета — розповісти людям про те, що можна зробити з непотрібними продуктами, не викидаючи їх на смітник. Зі слів Віри виготовляти косметику можна також з яблук, бананів, моркви та інших фруктів і овочів.
Порятунок продуктів, які втратили товарний вигляд, є досить новою сферою харчової промисловості. Основні її гравці на американському ринку — такі компанії як Misfits Market та Imperfect Foods. Вони збирають відбраковану, але придатну до вживання їжу та продають її зі знижками.
Чи стане виробництво засобів догляду за шкірою з таких «врятованих» продуктів масштабним зараз складно сказати. Однак це може бути ще однією ідеєю, як продуктам не потрапляти на смітник.
Нагадаємо, глобальний переробник тропічних фруктів Frutco і постачальник рослинних інгредієнтів Fooditive об’єдналися для боротьби з харчовими відходами з новою лінією підсолоджувачів в Європі на основі бананової шкірки.