Повна картина стане чіткішою у квітні, коли всі місцеві органи влади повідомлять зведені дані за фінансовий рік. Проте навіть попередня інформація насторожує.
FSA занепокоєне, що подібні виробництва можуть не дотримуватися всіх гігієнічних стандартів по приготуванню їжі. Від приготування курочки гриль до коптіння лососів – шеф-повари, які втратили роботу через COVID-19, та звичайні люди готують абсолютно все.
«Маленькі харчові компанії з’являються, як гриби», – говорить Джулі Барратт з Інституту охорони навколишнього середовища (CIEH).
Часто вони навіть не реєструють свою діяльність. «Люди плутають приготування їжі вдома з кейтерінгом. «О, моя мама добре готує» – і вирішують заробити на цьому, продаючи їжу через Whatsapp, Instagram чи Nextdoor», – додає вона.
Водночас харчові інспектори не в силах справитися навіть з офіційно зареєстрованим бізнесом. По-перше, нових підприємств надто багато. По-друге, якщо це приватна адреса, про перевірку необхідно попередити за 24 години. Ефект несподіванки втрачається.
Щоб якось справитися з неймовірною кількістю інспекцій, службовці вдаються до перевірок через відеозв’язок. Проте цей канал не надто ефективний: таким чином можна перевірити наявність раковини для миття рук, але не вичерпані терміни придатності харчових продуктів.