Технологічний підхід обіцяє поліпшити метаболізм, підвищити рівень енергії та створити персональну дорожню карту для покращення здоров’я користувача.
Відслідковуючи, як змінюється рівень глюкози в крові після прийому тієї чи іншої їжі, можна сформувати унікальний набір меню, що принесе якнайбільше користі для конкретної людини.
Гладенькі пристрої, придатні для постійного носіння, кріпляться до руки, й цілодобово вимірюють рівень глюкози без необхідності проколу шкіри. Всі дані передаються на смартфон. Це дає змогу в режимі реального часу бачити, як впливає на показники крові дієта, сон, фізичні вправи чи рівень стресу.
Пристрої відразу показують, що відбувається з рівнем глюкози після прийому улюбленої їжі чи напою.
Подібні «монітори» першочергово розроблялися для людей, що страждають на діабет 1 типу. Це звільняло їх від необхідності по кілька разів на день проколювати пальці, щоб відслідковувати стрибки цукру в крові.
Зараз виробники глюкометрів, серед яких Levels, Nutrisense та January, замахнулися на пероналізоване харчування – багатомільярдну галузь зі зростаючим попитом.
«У нас були трекери для відслідковування сну, стресу і фізичної форми, – говорить доктор Кейсі Мінс, хірург, яка стала співзасновником Levels. – Але безперервний монітор рівня глюкози – це ціла крихітна лабораторія на наших руках».
До слова, інновація обійдеться користувачам недешево – від $175 за двотижневу програму або $180 щомісяця при купівлі курсу на рік. Інші пропозиції – $388 за програму, розраховану на три місяці або навіть більше.