Вони використовують метод, завдяки якому в продукті міститься більше природного смаку та текстури, ніж в інших альтернативах.
До цього «м’ясо з пробірки» більше було схоже на фарш. Так говорить Раві Селваганапаті, дослідник Школи біомедичної інженерії університету Макмастера в Канаді.
З допомогою колеги – Аліреза Шахін-Шамсабаді – він розробив інноваційний спосіб виготовлення м’яса. Процес передбачає поєднання листів м’язових і жирових клітин, разом вирощених в лабораторних умовах.
Це схоже на спосіб, який застосовують для вирощування тканини у трансплантології.
«Ми зосередилися на методі, коли самі клітини створюють волокнисту структуру, формуючи мікрофібри. Вони зливаються одна з одною і напряму вводять жирові клітини в тканину, щоб на них впливали м’язові клітини і виробляли правильний набір молекул жиру. Так утворюється смак», – каже Сельгавагапаті.
Шари можна скласти в цільний шматок будь-якої товщини, пояснив науковець, і «налаштувати» на виробництво жирності та мармуровості.
«Споживачі зможуть купувати м’ясо з будь-яким відсотком жиру, який їм подобається. Це як і з молоком», – зазначив він.
За словами науковця, немає підстав думати, що одна і та ж технологія не буде працювати для вирощування яловичини, свинини або курки. Модель добре підходить для великого виробництва.
Новий стартап направлений на забезпечення традиційних м’ясних компаній в Європі і північній Америці.
«Що стосується виготовлення на замовлення, ми організуємо бізнес, спрямований для споживачів», – сказав він.