Під новою назвою «комбуча» чайний гриб почав завойовувати український ринок кілька років тому. Зараз його виготовляють як мінімум 5 молодих брендів — Kombucha Live, GODZYKI, KUMA Kombucha, JIVA Комбуча та Seedsbank.
Продукт повністю натурнальний та зазвичай не містить консервантів і інших домішок. Виготовляється шляхом ферментації солодкого чаю.
«Ми виробляємо комбуча невеликими партіями, з натуральних компонентів та без додавання будь-яких шкідливих речовин. В рецептури входять також соки з фруктів, ягід і овочів», — діляться у JIVA Комбуча.
Напій відносить споживачів з сьогодення в минуле, в часи 90-х, коли «чайний гриб» бродив у трьохлітрових банках чи не на кожному підвіконні. Це один із фактів, які виробники використовують для позиціонування продукту.
Проте запевняють, що сучасна комбуча — набагато досконаліша. Вона така ж корисна, але смачніша і солодша. Такий собі злегка газований чай, корисний для травлення.
Комбуча є продуктом бродіння, тому має дещо різкуватий смак. У незначній кількості містить кофеїн та цукор. Деякі види комбучі добре поєднуються з алкоголем.
Рекомендована норма вживання стартує з однієї пляшки (330 мл) в день, але в міру звикання до смаку можна доводити цей об’єм до 1-1,5 літра.
Джерела: Jiva.Kombucha, Kombucha Live, Шо там