Вчені Національного університету Сінгапуру розробили чай та каву з пробіотиками. Обидва напої мають чудовий смак та відтепер є корисними для кишківника.
Інноваційні чай та кава можуть зберігатися охолодженими або при кімнатній температурі до 14 днів без шкоди для живих бактерій. Окрім того, вони ферментовані – досі подібних продуктів на ринку не було.
«Наша команда створила лінійку напоїв, використовуючи процес бродіння. Це насичує продукт здоровими сполуками, які покращують засвоюваність поживних речовин, зберігаючи властивості самої кави та чаю», – розповів Лю Шао Цюан, доцент з Департаменту харчової науки та технологій, який керував дослідженнями та розробками.
Щоб отримати покращені напої, дослідники додавали у каву та чай поживні речовини разом з пробіотиками. Потім чай лишали бродити два дні, каву – один день. Після завершення процесу бродіння напої готові до вживання.
Для ферментування підходить будь-який заварений чай. Після бродіння готовий напій дещо нагадує фруктовий чай з незначною кислинкою та зберігає нотки оригінального смаку.
З кавою виявилося складніше, адже в ній може рости не кожен вид пробіотиків. Також залежно від сорту кави знадобилася різна кількість поживних речовин для розвитку живих бактерій.
«З цим довелося експериментувати. Якщо додати замало поживних речовин, ми не отримаємо росту пробіотиків, забагато – кава матиме неприємний смак», – говорить інший учасник дослідження Альсін Чан.
Наразі вчені мають кілька прототипів готового продукту і шукають можливості його комерціалізації. Кожна порція пробіотичного чаю чи кави містить щонайменше 1 млрд одиниць живих пробіотиків. Це щоденна норма, рекомендована Міжнародною науковою асоціацією пробіотиків та пребіотиків.
До слова, глобальний ринок пробіотичних напоїв є дуже прибутковим. У 2019 р. він оцінювався в $13,65 млрд і очікується, що з 2020 по 2027 рік зросте ще на 6%.