Air Co. Екологічна горілка з двох інгредієнтів: вуглекислого газу і води

Стартап Air Co пропонує незвичайну технологію виготовлення спирту — не з зерна, а з повітря і води

За словами одного із засновників стартапа Грегорі Костянтина, при виробництві кожної пляшки горілки Air Co., з атмосфери поглинається стільки вуглекислого газу, скільки поглинають вісім великих дерев.

Горілка, яку стартапери вже пропонують в декількох барах Нью-Йорка за ціною 65 доларів за пляшку об’ємом 750 мл, складається тільки з двох інгредієнтів: вуглекислого газу і води.

Традиційну горілку виробляють шляхом зброджування зернових культур з подальшою ректифікацією спирту. Причому виробництво звичайної пляшки горілки може привести до утворення близько 13 фунтів парникових газів, в той час як продукт Air Co. є вуглецево-негативним, так як видаляє фунт вуглецю з повітря з кожної виробленої пляшкою.

«Наша запатентована система працює з використанням сонячної електроенергії аналогічно фотосинтезу в природі, де рослини дихають СО2. Вони поглинають воду і використовують енергію в сонячного світла для виробництва цукру та інших вуглеводнів з киснем в якості єдиного побічного продукту. Те ж саме і з нашим процесом: єдиним побічним продуктом у ньому є кисень», — розповідає електрохімік і співзасновник стартапу Стаффорд Шихан.

система працює з використанням сонячної електроенергії аналогічно фотосинтезу в природі

Технологія Air Co. розщеплює воду на водень і кисень, а потім об’єднує водень з вуглекислим газом і створює алкоголь з водою, виділяючи кисень в атмосферу. Потім вода видаляється дистиляцією, залишаючи після себе спирт.

Air Co. заявляє, що її горілка не містить ніяких домішок, які можуть залишитися після традиційної ректифікації зернової браги.

Air Co. конвертер вуглекислого газу. Система для уловлювання надлишку вуглекислого
газу з повітря і перетворення його в чистий етанол для виробництва горілки

Крім того, для виробництва традиційної горілки треба обробляти тисячі гектар землі під кукурудзу, картоплю або пшеницю. А за даними Мічиганського університету, саме на виробництво продуктів з зерна припадає 3% парникових газів у США.

Стартап Air Co. був заснований в 2017 році Грегорі Костянтином, колишнім керівником компанії Diageo – виробника спирту і пива, і вченим-хіміком Єльського університету Стаффордом Шихане. Співзасновники зустрілися в барі в Ізраїлі, куди їздили на запрошення Forbes в 2016 році.

За словами Костянтина, йому було цікаво працювати з Шихане після того, як він дізнався про технології перетворення СО2 в алкоголь, яку той створив в Єльському університеті.

Співзасновники Air Co. Стаффорд Шихан і Грегорі Костянтин

Горілка — це перший продукт Air Co., каже Костянтин, але довгострокова мета компанії не тільки стати виробником побутової хімії і парфумерних продуктів, використовуючи чистий етанол з вуглекислого газу, але і допомогти в майбутньому скоротити викиди парникових газів.

Костянтин говорить, що для початку вони запустили свій продукт тільки в декількох обраних барах і ресторанах Нью-Йорка. В планах розширення свого покриття до роздрібних мереж у 2020 році. Правда, ще невідомо, хто буде готовий заплатити 65 доларів за екологічно чисту горілку, якщо пляшка Absolut або Tito на 750 мл коштує близько 20 доларів, тим більше, що на смак продукт Air Co. не відрізняється від звичайної горілки.

Стартап Air Co., в якому в даний час працюють дев’ять співробітників, не розкриває суму залучених інвестицій. Але його система конверсії вуглецю Air Co. вже отримала нагороди від НАСА, Організації Об’єднаних Націй і стала одним з п’яти фіналістів глобального конкурсу XPRIZE (найбільшого в світі конкурсу вуглецевих технологій) з призовим фондом в $20 млн.

Концепція Air Co. по перетворенню вуглецю в спирт не нова. У 2017 році студенти з Делфтського технологічного університету в Нідерландах також знайшли спосіб зробити алкоголь з повітря.

Крім того, в 2019 році у Фінляндії відкрилася пивоварня з негативним викидом вуглецю, яка використовує вуглекислий газ для виробництва пива.

За матеріалами CNBC

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Український бренд запустив виробництво йогурту-соусу зі смаком томату, базиліку, огірка та кропу

Молокія запустила виробництво та продаж інноваційного продукту — йогурт&соус, увійшовши в нову для себе категорію соусів. Окрім розширення асортименту,...

Рослинна ковбаса Beyond Meat та «немолочна» моцарела на тісті з нуту — так виглядає піца майбутнього

Banza - бренд, котрий став першим комерційним виробником основи для піци з нуту. Зараз його лінійка корисних продуктів поповниться двома...

Із бузини та брусниці створять порошки для соків з пребіотиками. Їх можна їсти сухими

Asiros створює суміші, які поєднують в собі переваги клінічно перевіреного пребіотику Sunfiber від Taiyo з природними властивостями фруктів різних...

Луддити на марші: влада Нідерландів штучно стримує попит на рослинне молоко

Wakker Dier провела аналіз розвитку середніх цін на літр молока в супермаркетах Albert Heijn, Aldi, DekaMarkt, Dirk, Hoogvliet, Jumbo,...

Як змінився ресторанний ринок України у 2024 році — дослідження

Виторг закладів громадського харчування України у 2024 році зріс на 10% у порівнянні з 2023 роком, середній чек —...

«Чорноморка» запускає автомати для продажу устриць

У січні в столичному ТРЦ Respublika Park відкриється новий ресторан «Чорноморка» з новою послугою — автоматом з устрицями.У компанії...

Співвласник «Галі Балуваної» запустив перший Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі

Володимир Матвійчук, співвласник мережі магазинів заморожених страв «Галя Балувана» запустив перший Multicook з фастфудом MultiBar у Лос-Анджелесі. Про це...

Дослідження: ринок кормів для домашніх тварин відновився і зростає

Глобальне зростання pet foodСвітовий ринок кормів для домашніх тварин швидко зростає. За оцінками Mordor Intelligence, у 2024 році його...

Може вас зацікавити

В Одесі виробляють живу олію з осадом, що посилює смак

Засновники підприємства говорять, що їхня сім'я вже понад п'ять...

Рослинні яйця з квасолі та вівса витіснять справжні з тарілок індійських споживачів

Вони випускатимуться в попередньо змішаному форматі, що забезпечує більш...

Американський стартап створив м’ясо із м’якоті фруктів кеш’ю, що завжди йшла у відходи

Це перша компанія в США, яка перетворила волокна фрукта...

Компанії-гіганти стимулюють революцію рослинного м’яса: за три роки ринок подвоїться

Згідно зі свіжим звіту ProVeg International, явним лідером у...

Початок тунця. Рослинний тунець з’явиться на ринку з наступного року

Тунець буде продаватися через канали продовольчого обслуговування з початку...

Вибір редактора
В продовження теми