У якості рецептора «електронного носа» виступає спеціальний штрих-код, які з’являються під час зберігання м’ясних продуктів, у процесі їхнього розпаду. Зчитати штрих-код можна за допомогою спеціального додатку для смартфона. Ступінь свіжості м’яса визначається за кольором, який порівнюється з бібліотекою штрих-кодів у додатку.
Змінює свій колір штрих-код за рахунок ацетату хітозану і кольорового барвника, які він містить і які реагують на різні запахи від м’яса.
Тестування проводилося на упаковках курятини, риби та яловичини, які зберігалися різні терміни. Тести показали, що «Електронний ніс» визначає термін зберігання м’яса з точністю до 98,5%.
Спроби розробити подібні пристрої були і раніше, але в проекті «Електронний ніс» вперше були застосовані нейронні мережі, які імітують процеси в мозку тварини.
Професор Чень Сядунг, співавтор проекту та директор інноваційного центру для в НТУ, сподівається, що проект «Електронний ніс» розвиватиметься й надалі. Він сподівається, що невдовзі штрих-коди для визначення ступеня свіжості будуть інтегровані на глобальному рівні — у більшості упаковок продуктів.